Już po raz drugi przyszło nam się z Wami pożegnać po zakończonym Rajdzie. Coraz więcej Uczestników znamy z imienia, na facebooku i mailowo otrzymujemy od Was wiele ciepłych, serdecznych słów.

W II Rajdzie „Z kompasem” wzięło udział 108 osób - 34 rowerzystów i 74 piechurów. Gratulujemy wszystkim zwycięzcom, ale na szczególne uznanie zasługują wyniki trasy pieszej czerwonej - Krzysztof Fudziński pokonał 64 km w czasie 8:28 - oraz rowerowej fioletowej - Marcin Owczarski przejechał 120 km z siedemnastoma punktami kontrolnymi (sic!) w czasie 7:48. To naprawdę mega wyniki, zważywszy charakter rywalizacji - piach, chaszcze, bagna, dość znaczne różnice wysokości na trasie, nocna pora, a także czas, który trzeba poświęcić na szukanie punktów kontrolnych.

Kilka słów o trasach Rajdu: jeziora i nieczynna linia kolejowa Lębork - Kartuzy - te dwa elementy towarzyszyły każdej trasie. Trasy długie docierały aż do malowniczego regionu Kamienicy Królewskiej i Mirachowa z uroczymi jeziorami, jak chociażby Lubygość, Kamienne i obiektami przyrody nieożywionej (głazy, groty). Niewątpliwie ciekawym obiektem był zniszczony wiadukt na linii kolejowej pod Kętrzynem.

Trasy krótkie były poprowadzone wśród wzgórz morenowych na południe od doliny Łeby. Do najbardziej malowniczych miejsc spotkanych na tych trasach można zaliczyć jeziorka w pobliżu Dąbrówki Wielkiej oraz południowy, stromy brzeg Jeziora Lubowidz. Przekraczając w kilku miejscach nieczynną linię kolejową aż trudno uwierzyć, że jeszcze pod koniec lat dziewięćdziesiątych jeździły tędy pociągi!

Na III edycji - jesiennej - również nie zabraknie ciekawych miejsc. Mamy nadzieję, że na jesiennym Rajdzie nie zabraknie osób, które były z nami w Łęczycach i Lęborku i jeszcze dołączą nowe. Serdecznie zapraszamy!

Galerie