IV Rajd „Z kompasem” już za nami.

Mimo bezlitosnej pogody, wody z góry i z dołu, masy innych imprez organizowanych w tym samym czasie- na trasach Rajdu rywalizowało aż 290 osób! Dziękujemy Wam!

Panowała tradycyjnie fantastyczna atmosfera, mocny poziom rywalizacji na trasach, super, super zabawa! Każdy, kto wychodził w trasę lub z niej powracał- mógł skorzystać z bogatej oferty rajdowego bufetu- żurek, kaszubskie śledziki, herbatka, kawa, kiełbaska z ogniska- które płonęło na przekór ulewie- podnosiły morale Uczestników.

Trasy długie (czerwona piesza oraz obie rowerowe) składały się z dwóch pętli. Kto chętny oglądał podczas tzw. stop- czasu finał Ligi Mistrzów. Krótkie trasy (smerfowa, zielona czarna) składały się z jednego okrążenia. Szlaki w dużej mierze kierowały się w Lasy Mirachowskie, były poprowadzone m.in. obok uroczych jezior- Lubygość, Turzycowego, Wielkiego, Kamiennego. Urozmaicenie stanowiły również liczne wzgórza, jary, wąwozy, leśne przecinki, oczka wodne, rzeki, strumienie.

Niektóre punkty kontrolne były bezlitośnie pochowane- „Zatopiona przecinka”, „Zakole bez przebaczenia”, „Półwysep bolących stóp”, „O jedną przecinkę za daleko”, „Łąka, po której każdy się błąka”- to tylko część z haseł. Inne przypominały o znanych obiektach: „Jezioro Flinstonów” (głaz nad J. Kamiennym), „Woda partyzantów” (J. Okuniewko- nieopodal bunkier Gryfa Pomorskiego).

Super atrakcją IV Rajdu „Z kompasem” był punkt kontrolny zlokalizowany na terenie Parku Miniatur w Stryszej Budzie. Zwłaszcza Smerfiki świetnie się tutaj czuły.

Rajd z całą pewnością można zaliczyć do bardzo udanych. A kto chce się przekonać o super atmosferze Rajdów „Z kompasem”- będzie miał okazję w Luzinie w ostatni weekend września (zapisy ruszą 01.09). Zapraszamy!

Serdeczne podziękowania dla licznych sponsorów- w tym przede wszystkim dla Pani Burmistrz Kartuz. Dzięki ich hojności zabawa i rywalizacja była jeszcze ciekawsza.

W czwartej edycji Kaszubskiego Rajdu na Orientację "z Kompasem" wzięło udział 290 osób. 118 Uczestników wystartowało na trasie niebieskiej (smerfowej), 41 na czarnej, 75 na zielonej, 17 na czerwonej, 21 na żółtej i 18 na fioletowej.

Galerie

Feedback

deszcz był idealnym uzupełnieniem trasy:) (... no i wszelkich jarów, łąk, dziur w drogach i lasu:) )

Michał Miotke

Było SUPER !!! Po pewnym czasie deszcz już nie sprawiał problemów - byłam tak zmoknięta że nie miałam już żadnych oporów by wchodzić po kolana w mokradła czy do strumieni. Większość punktów rozmieszczona tak, że suchą stopą nie było szansy tam dojść nawet gdyby nie padało. Przez całą drogę po głowie chodziła mi piosenka zespołu Sztywny Pal Azji "Nieprzemakalni"- dla mnie była hymnem tego Rajdu.

Wioletta Lemieszko

W pełni zgadzam się z Wiolettą. Świetna trasa (jak zwykle fioletowa rowerowa), piękne tereny Kaszub, bardzo dobra organizacja i wody nie brakowało. Polecam wszystkim. Trasy dla każdego: i piesze i rowerowe- o różnej długości i stopniu trudności.

Dariusz Drapella

Rewelacyjna smerfowa zabawa, ugrzęźliśmy w lesie nad strumykiem w PK nr 5, na szczęście udało nam się wyciągnąć z błota but małego, który zapadł się i został w błocie. Park Miniatur super, bardzo fajna niespodzianka dla maluchów. A poza zabawą- niezła nauka z mapą.

Iwona Boguszewska