06/01/2019

19.08.2019- DZIEŃ STOLICY NIEMIEC 

Tego dnia wyruszamy w godzinach porannych pociągiem z Gdyni do Berlina. Tam będziemy mieli około trzech godzin czasu- idealnie, żeby odbyć spacer pod Reichstag- budynek niemieckiego parlamentu, zrobić wspólną fotkę pod Bramą Brandenburską, czy wypić kawę na Unter den Linden.

Następnie wsiądziemy w ICE, który szybko przewiezie nas do Monachium. Na niektórych odcinkach pociąg mknie 250 km/h. Jeszcze tylko połączenie Monachium- Innsbruck i bus przewiezie nas z tej ostatniej stacji do doliny Stubai, do naszego pensjonatu.

W jeden dzień z Gdyni w Alpy- przekonasz się, że z nami jest to możliwe i wygodne!

 

20.08.2019- DZIEŃ WIDOKÓW 

Porządnie się wyśpimy po trudach podróżowania, zjemy pożywne śniadanie i udamy się do największej miejscowości doliny Stubai- Neustift.

Kolejka linowa zawiezie nas na wysokość około 1800 metrów n.p.m. Następnie odwiedzimy nowiutki punkt widokowy, z którego rozpościera się oszałamiający widok na całą dolną część doliny Stubai. Odpoczniemy również w jednym z przytulnych schronisk tej części gór.

Chętni będą mogli się wspiąć na szczyt Elfer, który ma dokładnie taką wysokość, jak nasze Rysy, czyli 2499 metrów.

Pierwszy dzień w Alpach i od razu takie widoki!

 

21.08.2019- DZIEŃ DZIKIEJ WODY 

Tym razem czeka nas wyjazd w górę doliny Stubai. Rozpoczniemy trekking szlakiem „Wilde Wasser Weg” (Droga Dzikiej Wody). Jak na dziką wodę przystało- spada ona z impetem, m.in. pod postacią wodospadów.

Kontynuujemy podejście aż do schroniska Sulzenauhütte (2191 metrów) oraz do jeziora górskiego Blaue Lacke (2289 metrów) z niesamowicie modrą wodą. W pobliżu jeziora ukażą się nam lodowce.

Czeka nas dzień pod znakiem wody- pod wieloma postaciami!

 

22.08.2019- DZIEŃ DWÓCH KÓŁEK 

Czy w górach można pojeździć na rowerze i nie paść pod koniec przejażdżki? Zdecydowanie tak!

My pomkniemy w dół doliny, a po drodze- wokół nas będą się pokazywać coraz to nowe, wspaniałe, górskie panoramy. Następnie wrócimy autokarem- który również zabierze nasze dwa kółka.

Po takiej aktywności z pewnością wszyscy zasłużą na pożywną obiadokolację!

 

23.08.2019- DZIEŃ WYSOKICH GÓR 

Tego dnia czeka nas wysokogórska ekspedycja. Nowoczesną kolejką górską dotrzemy aż na wysokość 2900 metrów. A cóż to jest za kolej! Każdy wagonik może zabrać aż 30 osób!

Na trzech tysiącach metrów staniemy oko w oko z lodowcem. A potem czeka nas wędrówka w dół, po drodze zatrzymamy się jeszcze w górskiej restauracji Gamsgarten.

3000 metrów. Dla kogo będzie to rekordowa wysokość n.p.m.?

 

24.08.2019- DZIEŃ ORIENTEERINGU 

Tej zabawy nie może zabraknąć na Obozie Fanów Rajdów „Z Kompasem”.

Zostaniecie wyposażeni w mapy pewnego malowniczego górskiego obszaru. Z mapą oraz kompasem udacie się na łowienie lampioników- ukrytych wśród skał, na halach, nad strumieniami, czy w górskim lesie.

Czeka nas dzień pełen wrażeń!

 

25.08.2019- DZIEŃ BŁOGICH WSPOMNIEŃ 

To już przedostatni dzień w Alpach…Po tylu dniach spędzonych w Stubaital każdy z nas już wie, co kocha najbardziej. Zatem będziemy mogli dowolnie wybrać aktywności. Będzie również okazja do zakupu lokalnych artykułów, pamiątek etc.

A wieczorem usiądziemy przy ognisku i powspominamy miłe chwile, które niestety tak szybko mijają…

 

26.08.2019- DZIEŃ BAWARSKI 

…i czas na powrót. Autokar zawozi nas do Innsbrucka, następnie jedziemy pociągiem do Monachium. Tutaj zatrzymujemy się na kilka godzin. Zobaczymy imponującą katedrę, rynek z pięknym ratuszem.

Starówka pełna jest kafejek. Z pewnością mamy ochotę na pyszne cappuccino w jednej z nich lub pyszne lody!

 

27.08.2019- DZIEŃ POWROTU DO DOMU

W nocy docieramy do Polski a do Gdyni w godzinach porannych.

Pora wywołać zdjęcia i pochwalić się wśród bliskich filmikami z wyprawy!

 

PODOBA CI SIĘ TEN PLAN? DOŁĄCZ DO NAS! Napisz na rajd@zkompasem.pl w tytule maila wpisując: ALPY