Trasy piesze

Smerfowa

Trasa dzienna ok 10 km, limit czasu 6 h, start wspólny o godz. 12:00, trasa bez pkt. stowarzyszonych, pkt. zaliczane w dowolnej kolejności. Trasa idealna dla małych Smerfów z rodzicami lub grup Smerfów z opiekunem. Na każde dziecko będzie czekała wspaniała nagroda. Co najmniej jedna osoba w drużynie musi być w wieku do 10 lat (rocznik 2008 i młodsi)

 

Różowa

Trasa dzienna ok 15 km, limit czasu: 6 h, start wspólny o godz. 12:00, trasa bez pkt. stowarzyszonych, pkt. zaliczane w dowolnej kolejności. Trasa stworzona dla początkujących lub średniozaawansowanych fanów przygód z mapą. W drużynie musi być co najmniej jedna kobieta.

 

Zielona

Trasa nocna ok 15 km, limit czasu: 7 godzin. Start interwałowy co dwie minuty od godz. 20:00. Trasa z punktami stowarzyszonymi. Punkty kontrolne zaliczane w dowolnej kolejności. Trasa odpowiednia dla osób średnio zaawansowanych. 

 

Brązowa

NOWOŚĆ: Trasa dzienna- ok 25 km (pierwsza pętla Trasy Czerwonej), start wspólny o godz. 12:00, limit czasu: do zamknięcia mety. Malownicza, atrakcyjna widokowo trasa z niebanalnymi punktami kontrolnymi.

 

Czerwona

Trasa dzienno- nocna ok 50 km, start wspólny o godz. 12:00, limit czasu: do zamknięcia mety. Punkty kontrolne zaliczane w dowolnej kolejności (najpierw pętla A, następnie pętla B). Trasa uczestniczy w Pucharze Polski w Pieszych Maratonach na Orientację. Każdy, kto pokona tę trasę, staje się bohaterem, jej trudność tkwi w długości. Punkty kontrolne położone są w miejscach unikatowych, malowniczych. Trasa Czerwona to prawdziwa uczta dla ciała i dla ducha!

 

Czarna

Trasa nocna ok 21 km, limit czasu: 8 h, start interwałowy co 2 min. od godz. 20:00, trasa z pkt. stowarzyszonymi, pkt. zaliczane w dowolnej kolejności. Trasa dla ludzi, dla których niestraszne są bagna, wąwozy, ogromne sumy podejść i bezdroża.

Na trasie ZIELONEJ i CZARNEJ zwycięża Zawodnik lub Zespół, który zdobył najmniejszą liczbę punktów karnych. W przypadku identycznej liczby punktów karnych o kolejności uczestników lub zespołów decyduje czas pokonania trasy.

punkty karne na trasie ZIELONEJ i CZARNEJ  
brak potwierdzenia punktu kontrolnego 90 PK
potwierdzenie punktu stowarzyszonego do punktu kontrolnego 25 PK
zmiana potwierdzenia punktu kontrolnego 10 PK
każda pełna minuta po limicie czasu

5 PK

Trasy rowerowe

Kubusiowa

Trasa dzienna o długości około 15 km, limit czasu: 6 godzin. Start wspólny o godznie 12:00. Trasa bez punktów stowarzyszonych. Punkty kontrolne zaliczane w dowolnej kolejności. Ekstra trasa dla najmłodszych kierowców dwukołowców- niekoniecznie leniwych wyjadaczy słodkiego miodku. Świetne rozwiązanie na udany weekend w siodełku dla całej rodzinki. A po powrocie z trasy pora na małe co nieco. Na tej trasie co najmniej jedna osoba musi być w wieku do 14 lat- czyli rocznik 2004 i młodsi.

Kto wie? Może w lesie spotkacie groźne Hefalumpy? Albo inne groźne stwory? Emocje gwarantowane!

 

Żółta

Trasa dzienna, dystans +/- 42 km, limit czasu: do zamknięcia mety. Start wspólny o godz. 12:00. Punkty kontrolne zdobywane są w dowolnej kolejności (najpierw pętla A, następnie pętla B). Trasa skierowana jest do rowerzystów z mniejszym doświadczeniem lub też nie chcących pedałować wiele godzin. Wspaniała przygoda w siodełku, po której z pewnością należy się biesiada przy ognisku i bufet.

 

Fioletowa

Trasa dzienno- nocna. Dystans +/- 100 km, limit czasu: do zamknięcia mety. Start wspólny o godz. 12:00. Punkty kontrolne zdobywane w dowolnej kolejności (najpierw pętla A, następnie pętla B). Trasa przeznaczona dla wytrawnych rowerzystów, prawdziwych hardkorowców, którzy wiedzą, co to jest błoto, ból mięśni, podjazd pod górkę po pokonaniu stu kilometrów!